Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn z lotu ptakaSzpindlerowy Młyn (czes. Spindleruv Mlyn) to niewielkie miasteczko w czeskiej części Karkonoszy. Szpindlerowy Młyn jest malowniczo położony w górskiej kotlinie, u zbiegu rzeki Łaby i górskiego potoku, na wysokości 715-1310 m n.p.m.

Szpindlerowy Młyn to prawdopodobnie największy i najważniejszy zarazem kompleks turystyczny i narciarski w Republice Czeskiej. Na Kompleks Narciarski SKIAREÁL składa się 5 kolejek linowych i 11 wyciągów narciarskich w Szpindlerowym Młynie i w Hornich Mísečkách – łącznie, na narciarzy czeka ponad 25 km narciarskich tras zjazdowych. Główne części kompleksu to Ośrodek Svatý Petr i Ośrodek Medvědín. W ośrodku Svatý Petr działają 3 kolejki linowe i 5 wyciągów. Poza nartostradami, często odwiedzany jest także snowpark z rynną snowboardową. Natomiast Ośrodek Medvědín, łączy się z obiektem Horní Mísečky koleją linową i staje się coraz popularniejszy pośród narciarzy, czerpiących frajdę z uprawiania narciarstwa na nasłonecznionych zboczach. Wytyczona jest tutaj bardzo dobra czarna i czerwona narciarska trasa zjazdowa, przeznaczona szczególnie do uprawiania narciarstwa wyczynowego. Dla mniej zaawansowanych, początkujących, wypoczywających rodzin z dziećmi polecamy kompleks Horní Mísečky, który dysponuje czterema wyciągami narciarskimi, fenomenalnie utrzymanymi trasami do biegów narciarskich i snowparkiem z wyciągiem dla snowboardzistów. Miłośnicy biegówek, którzy odwiedzą Szpindlerowy Młyn również powinni być usatysfakcjonowani. W okolicach miasta przygotowano ponad 85 km oznaczonych tras biegowych, natomiast w partiach grzbietowych wytyczono ok 150 km tras biegowych.

Latem Szpindlerowy Młyn zachęca do chodzenia po górach, jazdy na rowerach, oraz sportów wodnych. W sąsiedztwie Szpindlerowego Młyna jest ponad 180 km oznaczonych szlaków turystycznych i około 100 km znakowanych tras dla rowerzystów. Zapora wodna Labska stwarza idealne warunki do wędkowania, a wiosną na Łabie odbywają się zawody kajakarstwa górskiego. Dzieci i dorośli mogą także skorzystać z miejscowego aquaparku, letniego toru saneczkowego, pograć w minigolfa, pobawić się na wielkiej huśtawce w parku linowym bądź pograć w kręgle.

Informacje na podstawie strony: www.szpindlerowymlyn.pl

Pogoda
BOROWICE Pogoda
Polecamy:

Ośrodek Wypoczynkowy ŁOKIETEKOśrodek Wypoczynkowy Łokietek Borowice

Noclegi w górach

noclegi w górach

Pokoje w Karkonoszach

Karkonosze pokoje gościnne