Atrakcje Turystyczne

Wyciąg narciarski

W Borowicach funkcjonuje orczykowy wyciąg narciarski długi na 650 metrów przy ośrodku Hottur. Trasa zjazdowa ma długość około 700 metrów, a różnica poziomów to około 140 metrów. W pobliżu dolnej stacji wyciągu, znajdziemy również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. więcej »

Borowice, Ośrodek Hottur

Szlaki Turystyczne

Borowice szlaki turystyczne w Karkonosze i do pobliskich miejscowości. Z Borowic podążając szlakami turystycznymi dojdziemy do ciekawych miejsc w Karkonoszach: Słonecznik, Pielgrzymy, Smagornia czy do Świątyni Wang, na Zamek Chojnik i do pobliskich miejscowości. więcej »

Gitarą i ...

Borowickie spotkania z poezją śpiewaną - Gitarą i ... Festiwal odbywa się w lipcowy weekend, w Borowicach, na polanie. Gościły tu największe gwiazdy polskiej (i nie tylko) piosenki autorskiej i poetyckiej. Wstęp darmowy! więcej »

Borowice, na polanie

Świątynia Wang

Świątynia Wang to czynny, ewangelicki Kościół Górski Naszego Zbawiciela - to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ciekawostek, nie tylko Karpacza, ale również całych Karkonoszy. To jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. więcej »

Karpacz, ul. Na Śnieżkę 8

Karkonosze

Karkonosze - najwyższa partia Sudetów - ciągną się od Przełęczy Szklarskiej do Przełęczy Lubawskiej. Najbardziej znanym szczytem jest naturalnie Śnieżka (1602 m n.p.m.) - najwyższy wierzchołek całego pasma Sudetów. Karkonosze to także wodospady a nawet Zamek Chojnik. więcej »

Słonecznik

Słonecznik to jedna z karkonoskich, granitowych grup skalnych. Zlokalizowany jest ponad Wielkim Stawem, przy czerwonym szlaku turystycznym, pomiędzy schroniskami Odrodzenie i Dom Śląski. Z Borowic najłatwiej dotrzeć do Słonecznika czarnym/żółtym szlakiem turystycznym. więcej »

Smogornia

Smogornia (1489 m n.p.m.) - szczyt położony na głównej grani Karkonoszy. Wierzchołek Smogorni nie jest dostępny dla wędrowców – można się mu przyglądać z przebiegającego 300 metrów dalej Głównego Szlaku Sudeckiego. Z Borowic można dotrzeć w rejon Smogorni żółtym szlakiem turystycznym. więcej »