Atrakcje Turystyczne

Szlaki Turystyczne

Borowice szlaki turystyczne w Karkonosze i do pobliskich miejscowości. Z Borowic podążając szlakami turystycznymi dojdziemy do ciekawych miejsc w Karkonoszach: Słonecznik, Pielgrzymy, Smagornia czy do Świątyni Wang, na Zamek Chojnik i do pobliskich miejscowości. więcej »

Świątynia Wang

Świątynia Wang to czynny, ewangelicki Kościół Górski Naszego Zbawiciela - to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ciekawostek, nie tylko Karpacza, ale również całych Karkonoszy. To jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. więcej »

Karpacz, ul. Na Śnieżkę 8

Karkonosze

Karkonosze - najwyższa partia Sudetów - ciągną się od Przełęczy Szklarskiej do Przełęczy Lubawskiej. Najbardziej znanym szczytem jest naturalnie Śnieżka (1602 m n.p.m.) - najwyższy wierzchołek całego pasma Sudetów. Karkonosze to także wodospady a nawet Zamek Chojnik. więcej »

Słonecznik

Słonecznik to jedna z karkonoskich, granitowych grup skalnych. Zlokalizowany jest ponad Wielkim Stawem, przy czerwonym szlaku turystycznym, pomiędzy schroniskami Odrodzenie i Dom Śląski. Z Borowic najłatwiej dotrzeć do Słonecznika czarnym/żółtym szlakiem turystycznym. więcej »

Smogornia

Smogornia (1489 m n.p.m.) - szczyt położony na głównej grani Karkonoszy. Wierzchołek Smogorni nie jest dostępny dla wędrowców – można się mu przyglądać z przebiegającego 300 metrów dalej Głównego Szlaku Sudeckiego. Z Borowic można dotrzeć w rejon Smogorni żółtym szlakiem turystycznym. więcej »