Borowickie spotkania z poezją śpiewaną - Gitarą i ...

Borowickie spotkania z poezją śpiewaną - Gitarą i ...

Latem, poza wycieczkami w góry, w Borowicach można również wziąć udział w imprezie kulturalnej – Gitarą i ... – festiwal poezji śpiewanej, jaki odbywa się rokrocznie. Wszystko zaczęło się latem 1989 r., kiedy leśnik Waldek Szczerba wraz z grupą przyjaciół zdecydowali by razem pośpiewać i pomuzykować. Do grupy zaczęli dołączać przypadkowi letnicy, mieszkańcy Borowic i sąsiednich miejscowości. Biorący udział w tym spontanicznym spotkaniu postanowili, że w kolejnym roku spotkają się w tym samym miejscu, zapraszając następnych znajomych, potrafiących i nade wszystko chcących zaśpiewać bądź zagrać. I w 1990 roku, na łące zgromadziło się więcej niż 100 osób.

Festiwal odbywa się w lipcowy weekend, w Borowicach, na łące. Na ten plenerowy, wieczorny koncert proponujemy zabrać karimatę, krzesełko polowe (żeby mieć na czym siedzieć), parasol, koc lub śpiwór (bywa chłodno).

W Borowicach gościły największe gwiazdy polskiej (i nie tylko) piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. Renata Przemyk, Edyta Geppert, Elżbieta Adamiak, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Kortez, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Raz Dwa Trzy, Andrzej Sikorowski, Piotr Bukartyk, Alosza Awdiejew, Jarosław Nohavica, Atrur Andrus i wielu innych.

Wstęp (jak do tej pory) darmowy!

Informacje i zdjęcia na podstawie http://gitaraipiorem.pl i https://www.facebook.com/Gitarą-i-borowickie-spotkania-z-poezją-śpiewaną-271655032932207/. Aktualizacja - luty 2020 r.

Galeria

Lokalizacja

7 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 583 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0